Zioła poprawiające kondycję oczu

Jest wiele sposobów, aby zadbać o oczy. Niektóre z nich są doskonale znane, inne mniej popularne lub traktowane z dozą dystansu. Często jesteśmy sceptyczni wobec rozwiązań zaliczanych w poczet medycyny naturalnej.

Lekceważymy fitoterapię, czyli ziołolecznictwo zapominając o tym, że przez wieki stanowiło ono podstawę leczenia w zasadzie wszystkich chorób. Oczywiście postęp w medycynie jest sprawą bezdyskusyjną i dziś wiemy, że na wiele problemów zioła nie wystarczą. To jednak nie powód, by całkowicie spisywać je na straty, a taka postawa jest spotykana i nie należy do rzadkości.

Oko człowieka wymaga troski. Pewne objawy i problemy dotykające naszych oczu można u siebie doskonale zniwelować za pomocą prostych, tanich i całkowicie naturalnych środków. Istnieją bowiem zioła, które poprawiają kondycję oczu i to w niemałym stopniu.

Pierwszy przykład z brzegu to rumianek. Okłady z niego znakomicie redukują wszelkie podrażnienia. Są też zalecane na uczucie zmęczonych oczu, powszechne wśród osób pracujących długi czas przy komputerze, ale to zaledwie jeden przykład.

Kolejną ważną pozycją na liście ziołowych eliksirów jest świetlik lekarski. Wykazuje on silne działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Działa również ściągająco na skórę w okolicach oczu, poprawiając jej stan i koloryt.

Sprawdza się w walce z cieniami pod oczami. Jeśli cierpimy na zapalenie spojówek, będące zazwyczaj skutkiem miejscowej infekcji, okłady ze świetlika i przemywanie oka jego roztworem może przynieść ulgę i wspomóc leczenie. Świetlik został też doceniony przez farmację okulistyczną, stanowi bowiem składnik niektórych kropli do oczu.