Jak przygotować okłady na zmęczone oczy?

To normalne, że oko ludzkie się męczy. Dzieje się tak pod wpływem wielu czynników, z których najważniejsze są te związane z pracą przed komputerem czy oglądaniem telewizji. Oczy męczą się również w słoneczne dni, gdy długi czas spędzamy na dworze, a nie nosimy równocześnie odpowiednich okularów lub gogli ochronnych. Praca w trudnych warunkach, gdy powietrze jest suche lub równocześnie suche i zimne także nie wpływa korzystnie na ludzki narząd wzroku.

Można jednak zrobić coś, aby naszym oczom ulżyć. Prostym i szalenie popularnym sposobem na poprawę kondycji zmęczonych oczu są okłady. Większość z nich da się wykonać na bazie tego, co zawsze mamy pod ręką. Już od pokoleń wiadomo, że torebki po zaparzonej herbacie ekspresowej mają bardzo dobry wpływ na oczy.

Przyczyniają się nie tylko do likwidacji uczucia zmęczenia, ale niwelują także podkrążenia oraz tak zwane „wory” pod oczami. To zabieg, który możemy wykonywać w zasadzie bez ograniczeń i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Korzystne są również okłady z innych naturalnych surowców. Na przykład z rumianku lub świetlika.

Oba zioła mają bardzo pozytywny wpływ na oczy, działają tonizująco i łagodząco. Mogą pomóc nawet w nieco poważniejszych przypadkach, gdy w oku da o sobie znać jakiś stan zapalny lub gdy będzie nam dokuczało dość częste u wrażliwych osób zapalenie spojówek. Torebka z wilgotnym suszem powinna mieć odpowiednią temperaturę – leciutko ciepłą lub pokojową. Już po kilkunastu minutach powinniśmy odczuć ulgę, a jeśli dolegliwości nie ustępują należy udać się do okulisty.