Domowe zabiegi odżywiające oczy i powieki

Okolice oczu wymagają optymalnej pielęgnacji. Wiedzą o tym doskonale kobiety, które przywiązują największą wagę do kwestii związanych z urodą i ładnym wyglądem. To jednak nie oznacza, że panowie nie mogą się trochę przyłożyć do tego, aby ładnie się prezentować również w tym aspekcie.

Trzeba pamiętać, że czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na nieestetyczne zmiany w wyglądzie okolic oka jest przede wszystkim zmęczenie. Jego typowe objawy to obrzęk, „wory” pod oczami lub charakterystyczne podkrążenia. Można stosunkowo łatwo pozbyć się części tych objawów, równocześnie likwidując odczucie dyskomfortu, które często nam wówczas towarzyszy.

Służą temu tanie i łatwe do wykonania okłady z torebek po herbacie lub ziołach – zwłaszcza rumianku. Łączymy w tym momencie właściwości pielęgnacyjne takiego zabiegu z jego kosmetycznymi walorami. To jednak nie koniec, bo bazując na w pełni naturalnych składnikach można uczynić skórę wokół oczu jeszcze ładniejszą i młodzieńczo świeżą.

Ogórek to jedno z najczęściej zjadanych przez nas warzyw. Większość z nas ceni jego walory smakowe oraz odżywcze. Tak się składa, że ma on w sobie pokaźną dawkę witamin oraz minerałów, które znajdują całkiem szerokie zastosowanie w kosmetyce.

Korzystając z cienko ukrojonych plasterków świeżego zielonego ogórka możemy sprawić swoim oczom prawdziwą kurację odżywiającą i odświeżającą. Trzeba je tylko przyłożyć i poczekać około 30 minut. Efekty powinny być zauważalne i odczuwalne.

Zabiegi takie można bez przeszkód fundować sobie regularnie.